Jak jsem na to přišla:-)

Sociálně právní poradenství  je pro mě srdeční záležitostí.  Baví mě pomáhat  lidem se zorientovat v jejich situaci, zvažovat a nabízet reálné možnosti řešení.

Ve své praxi jsem se zabývala rozvodovou problematikou. Pracovala jsem v neziskovce a každodenním chlebem byla jednání s klienty, kteří  právě byli v procesu rozvodu nebo již měli nějakou dobu po rozvodu.

Rozvod stojí velmi vysoko v žebříčku stresových situací a ani bezprostředně po něm se vám bohužel moc neuleví. Vyvstává celá řada problémů a starostí, se kterými jste tak úplně nepočítali. Je normální, že se cítíte bezmocní, hodně věcí se děje jinak, než jste počítali, máte strach z budoucnosti, máte vztek či často pláčete.

Z vlastní zkušenosti vím, že v tomto rozpoložení si člověk zapamatuje jen omezené množství informací, natož v cizím prostředí. Snažila jsem se klientům dopřát dostatek času a klidu na formulování otázek i diskuzi o možných řešeních. Ale znáte to možná sami, telefon občas zvoní, klepe kolegyně, na chodbě budovy jsou slyšet kroky. To vše ruší a odvádí pozornost. Vnímala jsem i obavy klientů se zeptat na některé otázky. Ano jde o velmi citlivé informace o soukromí a mě dnes vidí poprvé…. Lidé samozřejmě neví, co v této situaci je důležité říci a co ne. A na to, co se ptáte se jim moc nechce odpovídat. Říká se tomu „praní špinavého prádla“. Kromě pár výjimečných extrovertů to nemá nikdo rád.

Některé otázky se ale opakovaly. Často.

Hledala jsem vhodný způsob, jak své poznatky a zkušenosti předávat.

A tak mě napadlo úžasné řešení. Své rady a doporučení s těmi, kdo potřebují, mohu sdílet on-line. Na svém blogu  budu pravidelně zveřejňovat témata, kterými se můžete inspirovat. V klidu a v soukromí a s rozvahou. Je jen na vás, jak s nimi naložíte. Budu doufat, že vám ve vaší situaci pomůžou a ukážou cestu….

Veronika Hájková
Jsem sociálně právní poradce. Fascinují mě příběhy lidí a vše, co s nimi souvisí. Vím, že vztahy nejsou vždy radostné a šťastné, jak bychom si přáli. Proto tu chci být pro lidi, kteří hledají řešení svých trápení a ocení lidský přístup. A hlavně – věřím v dobré konce... Můj příběh si přečtěte zde >>